Středoškolské hry v basketbalu dívek

Dne 15. 10. 2019 se naše škola zúčastnila středoškolských her v basketbalu dívek. Akce se konala na Gymnáziu Matyáše Lercha. Do dvou skupin bylo nalosováno celkem šest týmů, z nichž ten, kdo obsadil první místo, postupoval do finále a druhý umístěný tým do utkání o třetí místo. Do naší skupiny byly nalosovány týmy Gymnázium Brno, Slovanské náměstí a Gymnázium Brno-Bystrc. V prvním utkání, které trvalo 2×8 minut, jsme se střetli s druhou jmenovanou školou, a po urputném výkonu jsme bohužel smolně prohráli 19:20, kdy jsme si nechali vzít pětibodové vedení na konci druhého poločasu. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti, asi největšímu favoritovi zdejších her – druhému týmu z Mistrovství republiky v basketbalu dívek 2018/2019, Gymnáziu Brno, Slovanské náměstí, se kterým jsme bohužel jasně prohráli. Děvčatům každopádně patří velká pochvala za předvedené výkony a velký příslib do dalších basketbalových akcí.

Složení družstva: Jana Celfrová (2B), Barbora Petrlová (3C), Nicola Srbová (3C), Sára Filipcová (2L), Sandra Strnadová (2D), Eliška Bajgerová (4B), Veronika Šplíchalová (4B), Stefanie Reichlová (1S) a Anna Peloušková (1C).

Zapsal: Mgr. Jaroslav Mikyna